top of page
455939832_1983963108712477_8193369665803480984_n.jpg
20231103_183008.png
full-57.jpg

Edyta Osuch

 

Założycielka, przedstawicielka organu prowadzącego, dyrektor. Magister zarządzania, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu zarządzania oświatą, posiada dyplomy ukończenia kursów pedagogiki Marii Montessori w kategoriach wiekowych 0-3 oraz 3-6, uczestniczka rozlicznych konferencji poświęconych edukacji zgodnie          z nurtem Marii Montessori.

W naszym przedszkolu zajmuje się kwestiami finansowymi, organizacyjnymi oraz współpracą z innymi jednostkami. Czuwa nad całością pracy przedszkola. 

Prywatnie mama Ali (7 lat) i Uli (5 lata), pasjonatka podróży oraz literatury dziecięcej.

 

Karolina Feliksiak

Vice-derektor, koordynator zespołu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, pedagog specjalny, nauczyciel gr. II. Ukończyła kurs Wczesnej Edukacji Montessori w Polskim Instytucie Montessori w Warszawie, pedagogikę w zakresie opieki i terapii pedagogicznej na Uniwersytecie Łódzkim, a także edukację włączającą i integracyjną na WSKZ. Od 7 lat towarzyszy dzieciom w ich montessoriańskiej drodze. Pedagogika Marii Montessori to dla niej nowe zrozumienie roli dorosłego i dziecięcych możliwości. To droga, która prowadzi ją do bliskich relacji, pełnych zrozumienia, akceptacji, zaufania. W swojej codziennej pracy pragnie dawać dzieciom wsparcie, komunikować się zgadnie z ideą NVC oraz proponować najlepsze narzędzia, które wspomogą je w drodze do samodzielności i wolności. Prywatnie szczęśliwa posiadaczka szalonej cocker spanielki, lubi ciszę, być blisko natury i podróżować.

Justyna Chojnacka

Nauczyciel gr. I. Z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz logopeda. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki Marii Montessori.

Ukończone kursy i szkolenia: „Terapia ręki”, „Logorytmika”, „Joga dla dzieci”, „Edukacja przez ruch Dziamskiej”, „Terapia sygmatyzmu międzyzębowego”, „Dyslalia- diagnoza i terapia”, „Diagnoza logopedyczna, przychodzi pacjent do gabinetu”, „Rotacyzm- autorska metoda terapii rotacyzmu A. Banaszkiewicz i przegląd innych metod”, „Mioencyklopedia- ponad 100 technik w koncepcji RCDF”.

Od kiedy pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. Dlaczego? Bo są spontaniczne, radosne i szczere.          A to w dzieciach cenię najbardziej.

Obecnie całym moim światem jest moja córka Majeczka.

Jolanta Opalska

 

Asystent nauczyciela grupy I. Absolwentka studiów pedagogicznych, o specjalności Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Kilkuletnie doświadczenie jako nauczyciel i jako pomoc nauczyciela. Jest osobą spokojną życzliwą i odpowiedzialną. Lubi dzieci, praca z nimi daje jej dużo radości i satysfakcji. Wspaniale jest wspólnie z dziećmi odkrywać świat, nabywać nowe doświadczenia oraz umiejętności, zdobywać wiedzę. Uczyć się od siebie wzajemnie .W czasie wolnym uwielbia spacerować w gronie najbliższych, czytać książki i podróżować.

Roksana Adamczyk

 

Asystent nauczyciela w grupie I. Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika społeczna w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej. Jest również absolwentem studiów magisterskich na kierunku praca socjalna. Posiada doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi w wieku 4-8 lat oraz z dziećmi w wieku 5-11 lat ze spektrum autyzmu, zdobyte podczas praktyk i pracy w szkołach. Jest osobą uśmiechniętą i pogodną z umiejętnościami plastycznymi. Lubi gotować, oglądać filmy, a także podróżować w urokliwe Tatry. Kocha zwierzęta i wieczorne spacery. Od zawsze chciała pracować z dziećmi. Uważa, że praca z nimi jest wdzięczna oraz pełna satysfakcji. Dzięki dzieciom nieustannie coś odkrywamy i uczymy się czegoś nowego, co z kolei motywuje nas do podejmowania kolejnych etapów kształcenia w tym kierunku.

Kinga Makowska

 

Nauczycielka w grupie II. Ukończyła studia licencjackie, na kierunku pedagogika: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne oraz magisterskie, na kierunku pedagogika wieku dziecięcego. Pedagogika Marii Montessori zainteresowała ją już podczas studiów. Urzekła ją podążaniem za dzieckiem, dawaniem mu prawa wyboru oraz akcentowaniem rozwoju we własnym tempie. Wiedzę na temat metody zdobyła na kursie, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Montessori. Przełożyła ją na praktykę, pracując w placówkach, działających w oparciu o tę metodę. Wśród swoich zainteresowań może wymienić m.in. psychologię, co również przekładam na swoją pracę. Dużą wagę przywiązuję do emocji dzieci (rozpoznawania ich, nazywania i radzenia sobie z ich przeżywaniem). Praca z dziećmi sprawia jej wiele satysfakcji, a największą z nich jest uśmiech dziecka.

Aleksandra Klimczak

 

Asystent nauczyciela w grupie II. Rozpoczyna ostatni rok studiów magisterskich na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Połowę tego czasu przepracowała jako pomoc w przedszkolu, co dało jej mnóstwo okazji do pozyskiwania doświadczenia. Ukończyła szkolenie z pracy symultaniczno-sekwencyjną metodą czytania. Jest w trakcie szkolenia pt. ,,Kodowanie na dywanie". Uważa, że dzieci stać na o wiele więcej niż myślą dorośli. Wystarczy tylko dać im działać, by to zobaczyć. Dobrze rezonują z nią i jej przekonaniami praca metodą Marii Montessori. Prywatnie powiedziałabym o sobie, że jestem tą ,,panią", ,,ciocią", którą najprędzej można podejrzewać o klęczenie na trawie wspólnie z dziećmi i obserwowanie mrówek niosących skarby do mrowiska. Pasjonuję się ogólnie pojętą przyrodą oraz tajemnicami, które ma do odkrycia, a moim największym hobby... jest poszukiwanie nowych hobby.

Elżbieta Ścieszko

Nauczyciel gr. III. Mgr pedagogiki, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz instruktor jogi dla dzieci. W trosce o stały poziom jakości pracy podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach, konferencjach i szkoleniach tj: ,, Edukacja przez ruch Dziamskiej ", ,,Logorytmika", ,,Formy aktywności twórczej dzieci i młodzieży w oparciu o idę Carla Orffa, ,,Joga dla dzieci ", ,,Język w pedagogice Montessori ", ,, Warsztaty nauczycieli Montessori ", ,,Symultaniczno - sekwencyjna nauka czytania metodą krakowską" Praca z dziećmi daje jej poczucie satysfakcji, a radość wychowanków, ich rozwój i codzienne postępy napełniają pozytywną energią i radością. W codziennej pracy motywuję dzieci do odkrywania świata oraz dba by swoje poszukiwania mogły prowadzić w atmosferze szacunku, bezpieczenstwa i życzliwości. Ceni sobie aktywność fizyczną dlatego stara się często spacerować, jeździć na rowerze, by dorównać energią naszym przedszkolakom.

Aleksandra Dzieduch

 

Asystentka w grupie trzeciej oraz trenerka marki zajęć Sensoplastyka® oraz Plastyka Ekspresywna®. W 2020 roku ukończyła studia magisterskie z Edukacji przez sztukę na Wydziale Nauk o Wychowaniu w Łodzi. W 2016 roku ukończyła kurs Animatora czasu wolnego oraz Wychowawcy wypoczynku w INTO THE WORLD. W 2018 roku ukończyła kurs Dramy I stopnia w Łódzkiej Akademii Dramy. W 2024 roku została trenerem marki Sensoplastyka®, Plastyka Ekspresywna® oraz doskonaliła swoje umiejętności pracy z dzieckiem podczas kursu KONTAKT - czyli uważna komunikacja z dzieckiem. Nieustannie zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu Pedagogiki Marii Montessori podczas Wewnętrznego Doskonalenia Nauczycieli. Poprzez szaleństwo działań plastycznych oraz sięganie do głebokich pokładów kreatywnej energii uwalnia emocje oraz twórczy potencjał dzieci. W swojej pracy wspiera rozwój kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Prywatnie matka 3 letniej Klary, miłośniczka podróży, salsy kubańskiej, literatury z zakresu psychologii i rozwoju osobistego. Wieloletnia uczestniczka warsztatów fotograficznych, na których doskonali swoje umiejętności fotograficzne oraz z posprodukcji w programie Photoshop.

Anna Olejniczak

 

Nauczycielka w grupie IV. Terapeutka ręki. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Łódzkim - kierunek Ekonomia. Ukończyła studia podyplomowe - Przygotowanie pedagogiczne oraz Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Uczestniczyła w kursach z zakresu Pedagogiki Marii Montessori w Polskim Centrum Montessori oraz Polskim Stowarzyszeniu Montessorii. Pozostałe formy doskonalenia zawodowego w jakich brała udział to miedzy innymi szkolenia: - LOGORYTMIKA ruch słuch słowo© - Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania - Joga kids - Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej - Formy aktywności twórczej w oparciu o ideę Carla Orffa.

Prywatnie szczęśliwa mama Emilki. Miłośniczka buldogów francuskich. Lubi jeździć na rowerze oraz pływać.        

Z przyjemnością ogląda filmy w kinie.

Małgorzata Lewandowska

Asystentka  nauczycielki w grupie czwartej. Ukończyła kurs z zakresu pedagogiki Marii Montessori zorganizowany przez Polskie Centrum Montessori oraz inne formy doskonalenia zawodowego:logorytmika, symultanicznio-sekwencyjna nauka czytania, formy aktywności twórczej w ooparciu o ideę Carla Orffa, edukacja przez ruch w/g Doroty Dziamskiej. Bardzo lubi czytać dzieciom stosując w tym celu modulację głosu. Uważa, że czytanie uspokaja i wycisza dzieci.

Prywatnie mama dwóch córek. W czasie wolnym lubi czytać książki, chodzić do kina i teatru. Taniec i jazda na łyżwach pozwalają jej złapać oddech po ciężkim dniu.

Katarzyna Marczyk

 

Psycholożka z zamiłowaniem do pracy z dziećmi. Od wielu lat z zaangażowaniem wspiera ich rozwój emocjonalny i społeczny w różnych grupach wiekowych, nie tylko jako psycholog, ale również jako instruktor zajęć taneczno-rozwojowych, gdzie łączy kreatywność z merytorycznym podejściem. Pozwala jej to na holistyczne podejście do rozwoju swoich podopiecznych. Swoją przygodę taneczną rozpoczęła w wieku ośmiu lat, specjalizując się w stylu latynoamerykańskim, a jej doświadczenia z ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów wzbogaciły jej pracę o dyscyplinę, wytrwałość i zrozumienie znaczenia ruchu w rozwoju osobistym. Praca z dziećmi jest dla niej nie tylko zawodem, ale także pasją. W przedszkolu prowadzi Trening Umiejętności Społecznych (TUS) oraz terapie indywidualne, skupiając się na wsparciu emocjonalnym i rozwoju społecznym dzieci. Jej podejście wzbogacają liczne kursy, szkolenia oraz webinaria, w tym: - Rozwiązywanie sytuacji konfliktowych - Komunikacja bez przemocy (NVC) - Jak mówić do dzieci, by nas słuchały i jak lepiej radzić sobie z emocjami u dzieci - Skuteczna komunikacja z rodzicami - Jak radzić sobie z trudnymi emocjami u dziecka - Trudne zachowania dzieci w przedszkolu i szkole - Trening Umiejętności Społecznych - zabawy integracyjne - Adaptacja i integracja. ABC pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym - Psychologia dziecka. Przyczyny trudnych zachowań u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jest osobą pełną pozytywnej energii, zawsze stawiającą na rozwój – zarówno swój, jak i osób, z którymi pracuję. Uwielbia przebywać i rozmawiać z dziećmi, wierzę, że wiele możemy się od nich nauczyć jako dorośli. W jej pracy stawia na empatię i autentyczną chęć wspierania rozwoju zarówno moich podopiecznych, jak i całej społeczności, z którą współpracuję. Jest również miłośniczką zwierząt, szczególnie psów, które od zawsze stanowią ważną część jej życia. Aktywność fizyczna odgrywa dla niej kluczową rolę – poza tańcem, który jest jej wielką pasją, regularnie ćwiczę na siłowni i czerpię radość z długich spacerów. Jej dusza artystyczna przejawia się również w sztuce makijażu, której musiała nauczyć się, aby tworzyć artystyczne i profesjonalne stylizacje na turnieje taneczne. To doświadczenie pozwala jej łączyć wrażliwość na estetykę z precyzją i zaangażowaniem, które przenoszę na każdą dziedzinę mojego życia zawodowego.

Krystyna Godala

 

Pracuje w naszym przedszkolu od 14 lat, a od 11 lat przygotowuje posiłki. W swojej pracy najbardziej lubi patrzeć na radosne buzie dzieci, gdy ze smakiem zjadają posiłki. Prywatnie jest mamą 5 dzieci, ma jednego wnuka, a w wolnych chwilach lubi gotować i spędzać czas na łonie natury.

Katarzyna Strożek

W naszym przedszkolu odpowiada za utrzymanie czystości i porządku. Jest osobą pozytywną, lubi dzieci i ich piękne uśmiechy. Prywatnie lubi jeździć rowerem, rozwiązywać krzyżówki, sprzątać, gotować.

bottom of page